14 Eylül 2015 Pazartesi

Kaçınılmaz-Kitap Yorumu

   Kitap:Kaçınılmaz
   Yazar:Amy A. Bartol
   Tür:Fantastik
   Yayın Evi:Yabancı Yayınları
   Goodreads Puanı:4,08
   Puanım:3/5
Evie Claremont üniversiteye başladığında, gördüğü kâbusların biteceğini ummuştu. Ama bitmemişlerdi... En garip durumlarda bile mantıklı bir açıklama bulmaya çalışan Evie'nin hayatında, ikinci sınıf öğrencisi Reed Wellington'la tanıştıktan sonra akla mantığa sığmayacak şeyler olmaya başlamıştı. Reed'e karşı hissettiği anlamsız çekim de işleri iyice karıştırıyordu. Çünkü Reed, Evie'ye hayatta başına gelip gelebilecek en korkunç şeymiş gibi davranıyordu. Yine de ne zaman ihtiyacı olsa, hayatını kurtarmak için Reed oradaydı…

Reed'in sakladığı sır neydi? Evie'nin şüpheleri doğru muydu? Peki, rüyalarında gördüğü o karanlık gelecek kaçınılmaz mıydı?
      Merhaba.Kaçınılmazı henüz bitirdim ve yorumunu da sıcağı sıcağına gireyim dedim.İlk olarak konusundan kısacık bahsedeyim.
  
     Evie sürekli kabuslar gören bir kız ve dayısıyla yaşıyor yani en azından üniversiteye başlayana kadar dayısıyla yaşamış.Annesi ölmüş,babasının kim olduğunu da kimse bilmiyor.Evie üniversiteye başladığında bir kaç arkadaş edinmekle beraber Reed ile karşılaşıyor ve Reed ona iğrenç bir şeymiş gibi davranıyor.Ama Evie Reed'i her gördüğünde hatta bırakın görmeyi Reed yakınına gelse dahi karnında kelebekler uçuşuyor.Tabii daha sonra bunun nedenini falan anlıyoruz.Kitapta bir aşk üçgeni var .Russell,Evie ve Reed arasında.

    Okumaya ilk başladığımda seveceğimi düşündüm.Çünkü melek temalı kitapları okumayı hem seviyorum hemde özlemiştim.Kitap gayet güzel gidiyordu da ama bir yerden sonra klişeleşti.Kaçınılmaz hakkında Hush Hush özentisi diyenler var.Ben öyle düşünmüyorum.Sonuçta her melek temalı kitabı Hush Hush serisiyle kıyaslamamalıyız.Ama bir yerde de katılıyorum.Çünkü bu kitap sanki fantastik kitap ve dizilerden yer yer alınıp derlenmiş gibiydi.Özgün bir kitap değildi yani.Yazarın anlatımı güzeldi.Eğer özgün bir kitap olsaydı çok daha fazla severdim ama öyle değildi maalesef.

    Önerir miyim?Bilemiyorum.Çok fazla fantastik kitap okumuyorsanız ya da dizi izlemiyorsanız okuyabilirsiniz ve sevebilirsiniz de.Öbür türlü sizde sıkılabilirsiniz.Çünkü çoğu şey önceden gördüğümüz şeylerdi.En sevdiğim karaktere değinmeden gitmek istemiyorum.Baş karakter olarak Reed tercihimdir ama yan karakterlerden birini,baş karakterlerden daha çok sevdim.Kim mi?Zephyr.Kitapın sonlarına doğru geliyor.Ama yine de en sevdiğim,En çabuk ısındığım karakter o.Belkide güçlü bir kadın görmek hoşuma gitmiştir.Çünkü Evie'nin ağlak halleri cidden içimi baymaya başlamıştı.

   İkinci kitap yorumum bu kadardı.Orada birileri varsa ve bunu okuyorsa,çok teşekkür ederim.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder