19 Eylül 2015 Cumartesi

Lola ve Komşu Çocuk-Kitap Yorumu

     Kitap:Lola ve Komşu Çocuk
    Yazar:Stephanie Perkins
    Tür:Romantik
    Yayın Evi:Yabancı Yayınları
    Goodreads Puanı:4,02
    Puanım:5/5   Geçmişinde kalan çocuk, gelecekteki aşkı olabilir mi? Henüz kendini geliştirme aşamasındaki tasarımcı Lola Nolan modaya inanmıyordu... O, kostümlere inanıyordu. Kıyafet ne kadar parıltılı, eğlenceli ve farklı, yani etkileyiciyse o kadar iyiydi. Ve Lola'nın hayatı, özellikle de seksi rockçı erkek arkadaşı varken mükemmele gayet yakındı. Ta ki Bell ikizleri olarak da bilinen Calliope ve Cricket mahalleye tekrar taşınıp Lola'nın derinlere gömdüğünü düşündüğü acı verici geçmişini günyüzüne çıkarana kadar."Eğer ben yıldızlarsam,Cricket Bell koskoca galaksiler eder."    Lola modaya değil de kostümlere inanan sıra dışı bir karakter.Lola 17 yaşında 2 tane babası var ve ebeveynleri onlar.Ayrıca 22 yaşında bir sevgilisi var ve ebeveynleri kesinlikle bu ilişkiyi onaylamıyor.Ama Lola her şeye rağmen mutlu.Ta ki eski komşuları tekrar mahalleye taşınana kadar.Lola Bell kardeşlerden geçmişte yaşanan şeylerden dolayı pek hoşlanmıyor.

"Yani ikinci şanslara inanıyor musun?"Dudağımı ısırıyorum.
"İkinci,üçüncü,dördüncü.Ne gerekiyorsa.Ne kadar zaman gerekiyorsa.Eğer o insan doğruysa."diye ekliyor.
"Eğer o insan Lola'ysa?"
Bu sefer gözlerime bakıyor."Ancak diğer insan Crikcet'sa"

    Lola ve Komşu Çocuk okuduğum en tatlı kitaplardandı.Baskısından bahsetmiyorum hayır.Kitaptan,konusundan,karakterlerinden bahsediyorum.Lola harika bir karakter ve kesinlikle sıra dışı bir karakter.Ayrıca çok cesaretli.Yani söyleyin bana kim her gün farklı bir kostümle dışarı çıkıp gezmeye cesaret edebilir ki?Lola ediyor.Cricket'sa gerçekten sempatik,utangaç ve birazcık saf bir karakter.O kadar soğuk,umursamaz ve çoğumuzun tabiriyle "bad boy" karakterden sonra çok iyi geliyor .Cricket gibi karakterlere bayılmasam da bir yerden sonra özlemişim.Şu kötü çocuklar beni de sıkmaya başladı sanırım.

   Kitabı çok severek okudum ben.Ve gerçekten uzun bir sürede okudum.Bunun nedeni benim kitap okumak istememdi ama okuduğum zamanlarda bırakmak istemedim.Çok sevdiğim bir kitap oldu.Tavsiye ederim.

"İyi bir insan olmak,daha iyi bir insan olmak veya her ne konuda endişeleniyorsan ve çözmeye çalışıyorsan...Bu kimliğini değiştirmemeli.Bu daha çok kendin olman demek"

3 yorum:

  1. Girdiğim gibi Bae Bae çalması *gözlerinden kalp fışkıran emoji* evde yorumlarını okuyarak saçma saçma dans ediyorum ahahhah

    YanıtlaSil
  2. Kesinlikle sinir bozucu zaman kaybı bir kitap.Kitap tamamen şimdiki zamanla yazılmış.Okuyanda anlama sorunları yaşatacak cümlelerle dolu.Ayda 5-7 kitap okuyorum.Bu kitapı okuduktan sonra 10 gün elime kitap alamadım.Bütün kitap okuma zevkimin içine etti.Özellikle bir edebi yönümü var bilemem ama,50 sayfa yı okuyup ,anlam çıkaramadıktan sonra tekrar okuyup yine bir anlam verememek berbat bir duygu,bunu daha önce yaşamamıştım.Cicili biçili baskı,kapak ve rozetine bakmayın.Yabancı yayınlarını da bu konuda üzülerek eleştiriyorum.Nasıl bu kitabı yayınladınız diye soruyorum açıkçası?Yanlış anlaşılmasın kitap iyi veya kötü diyemem,ben okuyucuyum sadece..Ama okuduğunu anlatamayan bir yazara da kızgınım.Sadece o anki ruh haliyle saçma cümleler,veya sayfa doldurmak için yapılmış durumlar olduğu aşikar...

    YanıtlaSil